Lampy sufitowe techniczne

Jedną z często stosowanych form do oświetlenia mieszkań i domów są lampy sufitowe techniczne. Nie mamy jeszcze ogólnie przyjętego określenia, które krócej opisuje ten typ lamp, ale myślimy, że oświetlenie typu „basic” będzie trafnym zwrotem. Zajmiemy się więc, jak już wspomnieliśmy, lampami o prostych formach, które generalnie stanowią tło do reszty dekoracji domu.

Rodzaje lamp sufitowych technicznych

Trudno mówić o kategoryzacji czegoś, co swoją formą jest prostą, geometryczną bryłą. Generalnie, wśród tego typu lamp, dominują kostki w kształcie regularnego sześcianu, a także tubki, czy też walce. Mamy tutaj na myśli jedynie wersje pojedyncze lamp, czyli na jedno źródło światła. Wersje podwójne oczywiście tracą już charakter prostej, podstawowej formy, są natomiast wielokrotnością takich brył.
Wszelkiego typu wariacje na temat kostek, typu sześciokąt czy ścięta pod kątem tuba, jest już elementem dekoracyjnym. Dlatego stosowanie takich wariacji powinno być przemyślane i dopasowane do ogólnego wystroju pomieszczeń.

Gdzie możemy stosować tego typu lampy sufitowe?

Lampy sufitowe techniczne najlepiej wyglądają, gdy jest ich zastosowanych kilka blisko siebie. Dlatego bardzo dobre sprawdzą się jako :

  • oświetlenie kuchni
  • oświetlenie korytarza
  • oświetlenie łazienki
  • oświetlenie salonu

Szczególnie w tym ostatnim przypadku, gdy urządzamy swoje wnętrza w stylu minimalistycznym lub zbliżonym, zastosowanie kilku powtarzających się na suficie lamp, da bardzo dobry efekt. Pozbywamy się także wtedy konieczności stosowania lampy centralnej, która zazwyczaj jest lampą dekoracyjną. Jeżeli więc zależy nam na prostocie i oświetleniu, które nie rzuca się w oczy, proponujemy zastosowanie lamp technicznych sufitowych.

Lampy sufitowe – ekspozycja

Nasza firma aktualnie prowadzi dwa sklepy z oświetleniem w Warszawie. Staramy się w nich pokazać najciekawsze – naszym zdaniem – wzory lamp, również te, o których tutaj piszemy. Zapraszamy więc do naszych sklepów, aby zapoznali się Państwo z dostępnymi modelami lamp z naszego asortymentu.